Haber

Bursa’da Evlerde Maymunlar ‘İş Yaparken’ Yakalandı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, beş gün boyunca konutlara giren ve mahalleli tarafından ‘Şakir’ olarak adlandırılan bir grup makak maymununa yakalandı. Maymunun mahalleye nereden ve nasıl geldiği araştırılıyor.

Bursa’da bugün ilginç bir olay yaşandı. 112’ye yapılan ihbar üzerine harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, bir mahalledeki konutlara giren maymunu yakaladı.

Maymunun yakalandığı evin sahibi Basri Güleç, “Önceki gün işe giderken Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri sokakta geziniyordu. Komşuların evlerine de baktılar. Ben de duydum.” Akşam haber geldi.Ailem eve gidince gördü.Oğlum bana video çekti.Evde bir zararı olmadı.Oğlum dedi ki:”Hayır hep mutfak dolaplarını bozdu. Zararlı mı yoksa hastalıklı mı? Püskürtülmesi gerekiyor. İçeride gördüğümde korkmadım. Ben bir hayvanseverim. Evde de meyve verdik.”

Basri Güleç’in 10 yaşındaki kızı Sümeyye Güleç, maymun yakalanıp götürüldüğünde gözyaşlarını tutamadı. Maymuna ‘Şakir’ adını koyan küçük kız, “Ona ‘Şakir’ adını verdim. Onu besledim. Neden Şakir’i aldılar? Onu çok seviyordum” dedi.

Yetkililer, satışı ve mülkiyeti yasak olan maymunun nereden geldiğini belirlemek için çalışma başlattı.

Manzara yakalayan maymun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu