Teknoloji

PlayStation 5’te TV Olmadan Çalışan Ekran Denetleyicisi Project Q, İlk Kez Çalışırken Görüntülendi! [VİDEO]

Artık piyasada Windows’u destekleyen portatif el konsollarını bile görüyoruz. Konsol oyunculuğunun Nintendo Switch ile çok daha önce mobilize edildiğini düşünürsek Sony’nin PlayStation 5’i mobilize etmekte neden geç kaldığını daha net görebiliriz. Ancak Japon devi boş durmuyor ve Project Q adını verdiği yeni kontrolcü ile mobilizasyon yolunda ilk adımlarını atıyor.

Mayıs ayında State of Play etkinliğinde tanıtılan Project Q, aslında PlayStation 5’in stok denetleyicisi DualSense’in değiştirilmiş bir versiyonu. İki parçanın ortasında DualSense’i ekranın tam ortasına yerleştiren Sony, TV teması ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefliyor ancak Project Q’nun kullanılabilmesi için PlayStation 5’in açılması ve görüntünün ekrana aktarılması gerekiyor. Project Q tam olarak taşınabilir bir konsol değil, Sadece tabletli bir DualSensebizden önceki gibi

Sony Project Q ilk kez çalışırken gösterildi ve cihazın aslında DualSense gövdeye sahip bir Android tablet olduğu ortaya çıktı:

Videodan da görülebileceği üzere Sony, Android uyumlu bir mirroring uygulamasına sahip telefonlarda deneyimlediğimiz uzaktan oynatma özelliğini DualSense gövdesinde sunmayı hedefliyor. Gerçekten buradaki asıl sorun, tabletin sadece düşünmek için kullanılacak olan. Yani bu tableti başka bir iş veya görev için kullanmak pek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Özellikle yeni nesil konsollarda bulunan uzaktan oynatma özelliği, sabit bir internet bağlantınız varsa aslında oldukça iyi çalışabilir. Rekabetçi oyunlarda gecikmelerden dolayı sorun yaşasa da konsolu akıllı telefon veya gerçek tablet ekranında deneyimlemeye ve cihazınızı uzaktan kontrol etmeye kıyasla keyifli bir deneyim. Ama Sony sadece bu amaç için bir kontrolör geliştirmek içinEleştirinin amacı da.

Niyetiniz nedir? Halihazırda bir PlayStation 5’iniz ve DualSense’iniz varsa, sadece uzanarak oyun oynayabileceğiniz ve her internet bağlantısıyla uzaktan yaşayamayacağınız bir deneyim sunacak Project Q çalışacak mı? ortada 200 doların üzerinde Olması beklenen. Tamamen bağımsız çalışan Nintendo Switch Lite da aynı fiyata satın alınabiliyor.

haber-cat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu