Haber

Tayland’da donanma gemisi alabora oldu

Tayland’da 106 kişilik mürettebatı bulunan donanma gemisi fırtına sırasında alabora oldu.

BBC’nin haberine göre yetkililer, donanma gemisi HTMAS Sukhotai’deki mürettebattan 75’inin kurtarıldığını, 31 denizci için arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, Pazar gecesi Tayland Körfezi’nde meydana gelen fırtınada geminin alabora olduğu, 31 kişinin kayıp olduğu kaydedildi.

Fırtınada gövdesi sular altında kalan geminin elektrik sisteminde meydana gelen kısa devre nedeniyle battığı belirtildi.

Donanma sözcüsü Amiral Pogkrong Monthardpalin, “12 saat oldu ama hala arıyoruz. Bu, ordu tarihimizde, özellikle de hala aktif kullanımda olan bir gemide benzeri görülmemiş bir durum” dedi. söz konusu.

Tayland Kraliyet Donanması’nın yardım için üç donanma gemisi ve helikopter gönderdiği belirtilirken, gemi batmadan önce bölgeye yalnızca HTMAS Kraburi firkateyninin ulaştığı kaydedildi.

Donanma gemisi HTMAS Sukhotai, Prachuap Khiri Khan eyaletinin Bang Saphan ilçesinin kıyısının sadece 32 kilometre açıklarında sularda devriye gezerken fırtınaya yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu